Wiele osób ma ambicję posiadania basenu z krystalicznie czystą wodą. Jednak utrzymanie może być bardziej skomplikowane, niż się wydaje. W grę wchodzą różne czynniki. Jedną z podstawowych potrzeb czystego basenu jest zainstalowanie doskonałego wkładu filtrującego basen i jego częsta konserwacja.
Filtr usuwa wszelkie zanieczyszczenia lub cząsteczki z wody. Kilka firm zajmuje się sprzedażą doskonałych wkładów filtrujących do basenów, jedną z nich jest VEVOR. VEVOR dostarcza wysokiej jakości, w pełni funkcjonalne wkłady filtrujące do basenów, które spełnią Twoje potrzeby.
Filtry wkładowe to konstrukcje w kształcie walca z wkładem umieszczonym wewnątrz. Wkład filtra basenowego składa się z cylindrycznego plastiku otoczonego materiałem przypominającym siatkę i plisowanego, z zatyczkami na obu końcach. Filtr wkładowy basenowy wychwytuje zanieczyszczenia, gdy woda wchodzi i przepływa przez plisy.
Następnie basen jest napełniany świeżą, filtrowaną wodą. Filtr kasetowy będzie wymagał czyszczenia, ponieważ zbiera brud i zanieczyszczenia. Po spłukaniu wężem wkład filtra basenowego jest wyjmowany ze zbiornika i wkładany z powrotem. Przędzone włókna poliestrowe służą jako główny składnik filtracji w filtrach kasetowych basenowych, które wykorzystują je do oczyszczania wody.
Kilka dostępnych wkładów filtrujących do basenów można podzielić na dwie kategorie: filtry powierzchniowe i filtry głębinowe, które mają nazwy, które mówią same za siebie. Filtr powierzchniowy zatrzymuje zanieczyszczenia na powierzchni za pomocą cienkich warstw, a filtry głębinowe składają się z wielu warstw, które zatrzymują zawieszone cząstki. Poniżej przedstawiono typy wkładów filtrujących do basenów.
Ten rodzaj filtra wkładowego o dużej głębokości powstaje poprzez tworzenie przędzy poprzez przeplatanie i skręcanie mikrowłókien, najprawdopodobniej polipropylenu, razem. Gdy rodzaj i gatunek przędzy oraz techniki i procesy produkcyjne są idealne, ta struktura jest zazwyczaj tylko znacząco wydajna.
Zwykle do tego typu filtrów stosuje się filtry nabojowe typu powierzchniowego. Jednak wprowadzenie grubszych mediów jest wynikiem nowoczesności. Sugeruje to, że tego typu filtry mogą skutecznie filtrować zarówno na powierzchni, jak i na głębokości.
Te filtry zaliczają się do kategorii filtrów wkładowych o dużej głębokości. Są wytwarzane metodą melt-blowing, która polega na topieniu granulek polimerowych, takich jak polipropylen, i wytłaczaniu ich z małych otworów wylotowych na obracający się wał.
Termin „filtr siatkowy” opisuje konstrukcję składającą się z siatek, które pojawiają się w wyniku starannego splecenia drutów w jednym kierunku z ciasnymi odstępami między krzyżującymi się drutami. Podczas użytkowania płyn wymagający filtracji próbuje przedostać się przez falistą ścieżkę części filtra wkładowego, ale wszelkie zawieszone ciała stałe stają na drodze.
Wkład filtra powietrza ma wysoką skuteczność filtracji pyłu nielepkiego. Komponent filtra może nadal działać zgodnie z przeznaczeniem, nawet gdy temperatura otoczenia jest poniżej zera. Zalety sztywnego korpusu i filtracji membranowej są obecne w filtrach wkładowych powlekanych PTFE.
Wybór odpowiedniego wkładu filtrującego do basenu to pierwsze podejście do czystszego basenu. Będziesz potrzebować wyjaśnień na temat mnogości możliwości na rynku. Ale jeśli będziesz pamiętać o tych trzech prostych kwestiach, szybko zidentyfikujesz najbardziej odpowiedni wkład filtrujący do basenu naziemnego.
Wkład filtra basenowego, którego rozmiar jest zbyt mały, może nie poradzić sobie z czyszczeniem, dlatego znalezienie odpowiedniej równowagi jest niezbędne. Jednak wkład, który jest zbyt duży, może być zbędnym wydatkiem. Powinieneś wybrać większy filtr wkładowy, aby zapewnić optymalną wydajność, jeśli Twój basen napotyka problemy, takie jak wzrost glonów lub drzewa, które zrzucają liście w pobliżu.
Upewnij się, że system hydrauliczny basenu jest kompatybilny z filtrem kartridżowym. Istnieje kilka filtrów basenowych, które są podłączone do instalacji hydraulicznej za pomocą różnych połączeń śrubowych. Jeśli używasz rurociągów z PVC lub falistych węży plastikowych, sprawdź połączenia, aby upewnić się, że są kompatybilne z systemem hydraulicznym.
Wartość GPM wskazuje ilość wody, jaką urządzenie może oczyścić na minutę. Dlatego GPM określa zdolność wody w basenie do czyszczenia i cyrkulacji przez filtr. Zawsze wybieraj filtr wkładowy, aby zakończyć cykl basenowy w ciągu pięciu do sześciu godzin. W związku z tym trzymaj się z daleka od filtrów wkładowych o wartości GPM poniżej 100.
Platynowe zaproszenie na festiwal najczystszej wody w mieście to to, co otrzymujesz, kupując wkłady filtrujące VEVOR do basenu! Te wkłady robią więcej niż filtrują – służą również jako strażnicy Twojego obszaru pływackiego i niezauważeni mistrzowie czystości wody.
Nie musisz już martwić się o irytujące szczątki lub zakwity glonów, które mogą zepsuć Twoje pływanie. Możesz skupić się na doskonaleniu swoich umiejętności wolejowania lub relaksowaniu się nad wodą, ponieważ te wkłady filtrujące do basenów mają Twoje plecy.
Monitoruj stan wkładu filtra w czasie. Należy wymienić wkład filtra basenowego, jeśli tkanina wydaje się luźna lub wkład jest uszkodzony. Pamiętaj, że jeśli zauważysz spadek przepływu wody, filtr wkładowy do basenu został zablokowany i należy go natychmiast wymienić.
Filtr wkładowy zazwyczaj należy myć raz na trzy do czterech miesięcy, choć częstotliwość ta może się zmieniać w zależności od wielkości basenu, ilości roślinności, śmieci i stosowanego kremu przeciwsłonecznego.
Należy unikać pozostawiania wody w bezruchu przez dłuższy czas, szczególnie gdy na zewnątrz jest bardzo gorąco, ponieważ algi wolą, gdy woda nie porusza się. Utrzymuj system filtrów basenowych włączony przez całe lato, aby zapobiec tworzeniu się glonów.
Wkłady filtrujące do basenów nie mogą być poddawane recyklingowi w regularnych punktach odbioru przy krawężniku lub punktach recyklingu w okolicy. Jedynym sposobem na recykling wkładów filtrujących jest skorzystanie z usług oryginalnego producenta. Jednocześnie niektóre firmy oferują programy wysyłkowe, w ramach których można wysłać zużyte wkłady filtrujące do basenów w celu naprawy, ponownego użycia lub recyklingu.